Narzędzia i usługi
- 517 401 115 - całodobowa i bezpłatna pomoc telefoniczna dla osób w kryzysie, doświadczających przemocy domowej!
- Urząd Miejski ›
- Rada Miejska ›
- Zarządzanie kryzysowe ›
- Czyste Powietrze
- Druki do pobrania
- Kontakt
- Plan miasta
- RSS
- Strona archiwalna
- Jakość powietrza
- Apteki
- Kościoły
- Nieodpłatne poradnictwo
- CENTRALNA BAZA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
- Międzynarodowe Biuro Pacjenta
- Komunikacja miejska
Aktualności
Planowa przerwa w dostawie energii
- 08-09-2022
- Autor: Wawrzyniak
- drukuj
Ptasia Grypa
- 22-04-2021
- Autor: Wawrzyniak
- drukuj
Ptasia grypa w województwie lubuskim
W związku ze stwierdzeniem kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków w województwie lubuskim, ponownie przypominam o konieczności zintensyfikowania działań w zakresie monitoringu biernego u dzikiego ptactwa, które stanowi potencjalny rezerwuar wirusa grypy ptaków.
Zdecydowana większość ptaków, u których stwierdzono obecność wirusa, należy do rzędu blaszkodziobych, siewkowych i szponiastych. Duży odsetek wyników dodatnich stanowią przypadki u bernikli białolicej oraz u innych gatunków dzikich gęsi. W ostatnich tygodniach nastąpił też wzrost liczby przypadków u łabędzi niemych, Z tego względu przy pobieraniu próbek do badań laboratoryjnych należy koncentrować się na wspomnianych grupach ryzyka. Należy uwzględnić również masowe padnięcia krukowatych.
W zakładce <<Zarządzanie kryzysowe - Ptasie grypa >> przypominamy Państwu podstawowe zasady bioasekuracji obowiązujące w przypadku ptasiej grypy.
Załączniki
-
ptasia grypa
PDF Rozmiar: 747.4 KiB Ilość pobrań: 241
Ulotka ptasia grypa
Święto Wojska Polskiego
- 15-08-2019
- drukuj
Wakacyjna akcja dla dzieci
- 13-08-2019
- drukuj
Bezpłatny dyżur prawnika
- 07-08-2019
- drukuj
Informujemy, że 9 sierpnia 2019 r. w godzinach 8.00-12.00 w Polsko-Niemieckim Punkcie Kontaktowym przy ul. Chrobrego 6 w Gubinie odbędzie się bezpłatny dyżur dwujęzycznego prawnika.
Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z doradztwa w zakresie prawa polskiego i niemieckiego. Szczególnie zachęcamy do skorzystania z informacji prawnych dot. zakładania oraz rozwijania działalności gospodarczej na terenie Euromiasta Gubin-Guben.
Działanie realizowane w ramach projektu p.n. „Dwa ratusze-jedno Euromiasto” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia- Polska 2014-2020.
OGŁOSZENIE O NABORZE ŁAWNIKÓW NA KADENCJĘ 2020-2023
- 06-06-2019
- Autor: Regina Midzio-Kaczmarek
- drukuj
31 grudnia 2019 roku kończy się kadencja ławników sądów powszechnych 2015-2019. Rada Miejska w Gubinie na podstawie art. 160 ustawy z 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (tj. Dz. U. z 1019 r., poz. 52 ze zm.) - do końca października 2019 r. wybierze dwóch ławników do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim, do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, na kadencję 2019-2023.
Nieprzekraczalny termin zgłaszania kandydatów upływa 30 czerwca 2019 r.
Ławnikiem może być wybrany ten, kto:
1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
2) jest nieskazitelnego charakteru;
3) ukończył 30 lat;
4) jest zatrudniony, prowadzi działalność gospodarczą lub mieszka w miejscu kandydowania co najmniej od roku;
5) nie przekroczył 70 lat;
6) jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika;
7) posiada co najmniej wykształcenie średnie.
Ławnikami nie mogą być:
1) osoby zatrudnione w sądach powszechnych i innych sądach oraz w prokuraturze;
2) osoby wchodzące w skład organów, od których orzeczenia można żądać skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego;
3) funkcjonariusze Policji oraz inne osoby zajmujące stanowiska związane ze ściganiem przestępstw i wykroczeń;
4) adwokaci i aplikanci adwokaccy;
5) radcy prawni i aplikanci radcowscy;
6) duchowni;
7) żołnierze w czynnej służbie wojskowej;
8) funkcjonariusze Służby Więziennej;
9) radni gminy, powiatu i województwa.
Kandydatów na ławników mogą zgłaszać Radzie Miejskiej w Gubinie:
1) prezesi właściwych sądów;
2) stowarzyszenia,
3) inne organizacje społeczne i zawodowe zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych;
4) co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru.
Do zgłoszenia kandydata na ławnika dokonanego na karcie zgłoszenia dołącza się następujące dokumenty wystawione nie wcześniej niż 30 dni przed dniem złożenia zgłoszenia:
1) informację z Krajowego Rejestru Karnego dotyczące zgłaszanej osoby,
2) oświadczenie kandydata, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,
3) oświadczenie kandydata, że nie jest lub nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej, a także, że władza rodzicielska nie została mu ograniczona ani zawieszona,
4) zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia, wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w rozumieniu przepisów o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania funkcji ławnika,
5) dwa zdjęcia zgodne z wymogami stosowanymi przy składaniu wniosku o wydanie dowodu osobistego.
Do zgłoszenia kandydata na ławnika dokonanego na karcie zgłoszenia przez stowarzyszenie, inną organizację społeczną lub zawodową, zarejestrowaną na podstawie przepisów prawa, dołącza się również aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego albo odpis lub zaświadczenie potwierdzające wpis do innego właściwego rejestru lub ewidencji dotyczące tej organizacji. Odpis lub zaświadczenie powinno być opatrzone datą nie wcześniejszą niż trzy miesiące przed dniem zgłoszenia.
Do zgłoszenia kandydata na ławnika dokonanego na karcie zgłoszenia przez obywateli dołącza się również listę osób zawierającą imię (imiona), nazwisko, numer ewidencyjny PESEL, miejsce stałego zamieszkania i własnoręczny podpis każdej z pięćdziesięciu osób zgłaszających kandydata. Osobą uprawnioną do składania wyjaśnień w sprawie zgłoszenia kandydata na ławnika przez obywateli jest osoba, której nazwisko zostało umieszczone jako pierwsze na liście.
Koszt opłaty za wydanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego, aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego albo odpisu lub zaświadczenia z innego właściwego rejestru lub ewidencji ponosi Skarb Państwa. Koszt opłaty za badanie lekarskie i za wystawienie zaświadczenia lekarskiego ponosi kandydat na ławnika. Rada Miejska w Gubinie zasięgać będzie od Wojewódzkiego Komendanta Policji w Gorzowie Wlkp. informacje o kandydatach na ławników. Informacje o kandydacie na ławnika uzyskuje się i sporządza na zasadach określonych dla informacji o kandydacie do objęcia stanowiska sędziowskiego. Kandydaci przed wyborami podlegają zaopiniowaniu przez zespół powołany przez Radę Miejską w Gubinie, w szczególności w zakresie spełnienia przez nich wymogów określonych w ustawie.
Wszelkie informacje dotyczące wyboru ławników udzielane są pod nr tel. 68 455 81 37.
Karty zgłoszenia kandydata na ławnika sądowego wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami przyjmowane będą w dni robocze w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Gubinie od 7:30 do 15:30 w Centrum Informacyjnym Urzędu. Zgłoszenia kandydatów, które wpłyną po upływie terminu, tj. po 30 czerwca 2019 r., a także zgłoszenia, które nie spełniają wymagań formalnych, pozostawia się bez dalszego biegu. Przywrócenie terminu do zgłoszenia kandydatów jest niedopuszczalne. Wyborów ławników Rada Miejska w Gubinie dokona w głosowaniu tajnym w terminie do końca października 2019 r.
Pliki do pobrania: