Logo: BIP

Punkt Informacji Turystycznej

Punkt Informacji Turystycznej

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej
3-go Maja 2
66-620 Gubin
 
TEL.: 68 455 81 62
E-mail: stepil@go2.pl
 
 
Polsko-Niemiecki Punkt Kontaktowy
Ul. Chrobrego 6
66-620 Gubin
Tel.+48 68 3590089
Email:karykowska@gubin.pl
 
 
 „Touristische Vermarktung der Doppelstadt Guben-Gubin“
 
Projekt  „Touristische Vermarktung der Doppelstadt Guben-Gubin“ ma na celu ujednolicenie wspólnego marketingu miasta partnerskiego Guben-Gubin. W ramach projektu branża turystyczna dąży do dalszego rozwoju pracy obu miast, co powinno zaowocować wspólnymi, wielojęzycznymi produktami.
 
W tym celu zaplanowane jest wydanie dwóch broszur, w których miasta Guben i Gubin zostaną zaprezentowane jako przestrzeń miejska w otoczeniu natury. W jednej z nich zostanie przedstawiona zarówno oferta sportów wodnych jak i ścieżki rowerowe. W drugiej broszurze znajdą się z kolei informacje o atrakcjach wartych zwiedzenia. Ponadto przy wsparciu ,,Marketing und Tourismus Guben e. V“ ścieżki rowerowe zostaną wyremontowane i przystosowane do połączenia obu miast. Broszury będą dostępne zarówno w wersji cyfrowej, jak i drukowanej. Aby dotrzeć do jak największej grupy docelowej, zostaną one wydane w trzech językach (niemieckim/polskim/angielskim). Dzięki temu zawarte w nich informacje będą dostępne nie tylko dla turystów z Polski i Niemiec, lecz również dla obcokrajowców posługujących się językiem angielskim.
 
Celem jest przyciągniecie gości atrakcyjnymi ofertami turystycznymi, w taki sposób, żeby zechcieli oni zostać na dłużej, co przyczyniłoby się do wzmocnienia gospodarki po dwóch stronach Nysy. Rezultaty projektu zostaną opublikowane na stronie internetowej miast Guben i Gubin (https://www.guben-gubin.eu/de/) oraz na stronie internetowej stowarzyszenia Marketingu i Turystyki Guben: https://touristinformation-guben.de/de/startseite.html. Ów Projekt ma za zadanie przyczynić się do pogłębienia i dalszego rozwoju współpracy w sektorze turystycznym obu miast.