Narzędzia i usługi
- Urząd Miejski ›
- Rada Miejska ›
- Zarządzanie kryzysowe ›
- PROGRAM OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY CYWILNEJ NA LATA 2025-2026
- Czyste Powietrze
- Druki do pobrania
- Kontakt
- Plan miasta
- RSS
- Strona archiwalna
- Jakość powietrza
- Apteki
- Kościoły
- Nieodpłatne poradnictwo
- CENTRALNA BAZA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
- Międzynarodowe Biuro Pacjenta
- Komunikacja miejska
- KLAUZULE INFORMACYJNE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH W URZĘDZIE MIEJSKIM W GUBINIE
- BUDŻET OBYWATELSKI
- Gminny Program Rewitalizacji na lata 2026-2030
Aktualności
Nie dokarmiajmy zwierząt!
- 29-09-2025
- Autor: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
- drukuj
Pamiętajmy, że dokarmianie gołębi, dzikiego ptactwa oraz kotów zagraża mieszkańcom naszego miasta. W miejscach publicznych szczególnie w rejonie ulic Konopnickiej, Placu Katedralnego, Westerplatte, 3-go Maja - parkingu koło marketu, Placu św. Jana Pawła II, pozostawienie żywności grozi:
- rozmnażaniem gryzoni - myszy, szczury,
- zanieczyszczeniem balkonów, elewacji, chodników i ławek,
- rozprzestrzenianiem się chorób wywołanych przez gołębie, dzikie ptaki i koty,
- zwiększeniem populacji gołębi, dzikich ptaków i kotów, które uzależniają się od człowieka.
W trosce o zdrowie mieszkańców i estetykę miasta prosimy o powstrzymywanie się od wysypywania pokarmu dla ww. zwierząt.
















