Logo: BIP

Aktualności

Nie dokarmiajmy zwierząt!

  • 29-09-2025
  • Autor: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
  • drukuj
Pamiętajmy, że dokarmianie gołębi, dzikiego ptactwa oraz kotów zagraża mieszkańcom naszego miasta. W miejscach publicznych szczególnie w rejonie ulic Konopnickiej, Placu Katedralnego, Westerplatte, 3-go Maja - parkingu koło marketu, Placu św. Jana Pawła II,  pozostawienie żywności grozi:
  • rozmnażaniem gryzoni - myszy, szczury,
  • zanieczyszczeniem balkonów, elewacji, chodników i ławek,
  • rozprzestrzenianiem się chorób wywołanych przez gołębie, dzikie ptaki i koty,
  • zwiększeniem populacji  gołębi, dzikich ptaków i kotów, które uzależniają się od człowieka.
 
W trosce o zdrowie mieszkańców i estetykę miasta prosimy o powstrzymywanie się od wysypywania pokarmu dla ww. zwierząt.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją