Zakaz wstępu do lasu
Nadleśnictwo Gubin informuje, że w okresie od 17 do 25 maja b.r. na terenie tut. jednostki będą realizowane agrolotnicze zabiegi ratownicze. Do zabiegu zostały zakwalifikowane drzewostany obrębu leśnego Gubin o łącznej powierzchni 2724 ha, położone w obszarze: na południe i południowy wschód od drogi krajowej nr 32, na północ od drogi powiatowej nr 1139F (Gubin - Pole - Kaniów - Grochów - Wełmice).
Nagrody i stypendia Powiatu Krośnieńskiego
Informujemy o możliwości ubiegania się o nagrodę lub stypendium Powiatu Krośnieńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami, a także o możliwość ubiegania się o nagrodę lub stypendium dla zawodników i trenerów za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.
23 Marsz Nadodrzański
Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze wraz z Dowódcą Krajowego Dowództwa Brandenburgii w Poczdamie zapraszają do udziału i aktywnego kibicowania uczestnikom 23 Marszu Nadodrzańskiego organizowanego na terenie miasta i gminy Gubin i Guben w dniu 26 maja 2018r.
Święto produktów regionalnych
Zapraszamy do udziału w Święcie Produktów Regionalnych, które odbędzie się 26 maja w Parku Mużakowskim w Łęknicy.
Przedsiębiorco, czy twój wpis do CEIDG zawiera numer PESEL?
Uwaga! Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 r. i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 r. - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.
W piątek (18 maja) utrudnienia dla interesantów
W dniu 18 maja 2018 r. (piątek) Urząd Miejski w Gubinie będzie pracował w ograniczonym zakresie. Z obsługi interesantów będzie wyłączonych kilka stanowisk
Polsko-niemieckie Mistrzostwa Uczniów 2018
Polsko-niemieckie Mistrzostwa Uczniów 2018 odbędą się w środę, 16 maja 2018 roku na obiekcie Lekkoatletycznym Centrum Sportowego Obersprucke w Guben. Impreza wystartuje o godzinie 09.00.
Konsultacje społeczne
Zarząd Województwa Lubuskiego informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych: " Projektu Uchwały Sejmiku Województwa Lubuskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa lubuskiego z wyłączeniem miasta Zielona Góra oraz miasta Gorzów Wlkp., ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw". Konsultacje prowadzone będą do dnia 28 maja 2018r..
Życzenia z okazji dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej
10 maja swoje święto obchodzą Pracownicy Gospodarki Komunalnej. Z tej okazji burmistrz Miasta Gubina Bartłomiej Bartczak składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom komunalnym.
Przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego
14 czerwca 2018 r. w sali narad Urzędu Miejskiego w Gubinie odbędzie się I publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.