Spotkanie Noworoczne Miast Gubina i Guben 2019


wpisany przez bartekk | piątek, 25 stycznia 2019 10:35 |


Burmistrz Gubina, Pan Bartłomiej Bartczak i burmistrz Guben, Pan Fred Mahro wraz z przewodniczącymi obydwu rad miejskich, Panią Kerstin Nedomą i Panem Wojciechem Senderą powitają wspólnie gości z Polski i z Niemiec. Na tegoroczne Spotkanie Noworoczne obydwu miast przybędzie wielu lokalnych i regionalnych polityków, przedstawicieli administracji i gospodarki oraz lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Wśród tegorocznych gości mają znaleźć się m.in. Marszałek Wojewodztwa Lubuskiego, Pani Elżbieta Polak, Starosta Powiatu Spree-Neiße, Pan Harald Altekrüger oraz Prezes berlińskiego Stowarzyszenia Villa Wolf e.V., Pan Florian Mausbach.
 
Na Spotkanie Noworoczne została również, tradycyjnie już, zaproszona niewielka delegacja z Laatzen - wspólnego miasta partnerskiego Gubina i Guben.
 
Celem projektu jest intensyfikacja współpracy pomiędzy obydwoma urzędami i radami miejskimi a także możliwość wzajemnej wymiany poglądów i lepszej integracji mieszkańców Gubina i Guben oraz zaproszonych gości z Polski i z Niemiec.
 
Projekt uzyskał dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów Euroregionu Spree-Neiße-Bober.