„Szybki PIT 2018”


wpisany przez redaktor | środa, 11 kwietnia 2018 08:09 |


Od kilku lat resort finansów organizuje kampanię „Szybki PIT”. Kampania ma charakter informacyjno – promocyjny. Jej celem, jak nazwa akcji wskazuje, jest przede wszystkim zachęcenie do szybkiego i łatwego rozliczenia się przez Internet i nie odkładanie tego obowiązku na ostatnią chwilę, tj. 30 kwietnia każdego roku podatkowego, oraz pomoc w wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych, w tym w formie elektronicznej.
 
 
W tym celu resort finansów na stronie internetowej www.portalpodatkowy.mf.gov.pl przygotował do pobrania ogólnie dostępne aplikacje w zakresie:
  1. e-Deklaracje (elektroniczny formularz PIT, który poprowadzi Podatnika krok po kroku w zakresie wypełnienia rocznego zeznania),
  2. PFR wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (system wypełnia formularz, Podatnik uzupełnia tylko dane),
  3. PIT – WZ wniosek o wypełnienie zeznania (PIT-37 wypełni za Podatnika urząd skarbowy, który Podatnik może zatwierdzić lub odrzucić),
  4. PIT - OP oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP), skierowane do emerytów i rencistów którzy otrzymali od organu rentowego roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A za 2017r. i nie uzyskali w 2017r. innych dochodów, które powinny być wykazane w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 lub PIT-36.
 
Kampanię wspiera również strona internetowa www.szybkipit.pl, gdzie Podatnicy znajdą wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instrukcje i broszury informacyjne.
 
 
Mając powyższe na uwadze Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krośnie Odrzańskim uprzejmie informuje, że w ramach kampanii „Szybki PIT” w siedzibie organu podatkowego w Krośnie Odrzańskim przy ul. Słubickiej 3, na Sali Obsługi Podatnika w dniu 26, 27 oraz 30 kwietnia 2018r. w godzinach od 7:30 do 18:00 będzie można złożyć zeznanie podatkowe, również drogą elektroniczną oraz uzyskać niezbędne informacje w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. 
 
 
Natomiast w dniu 12, 19 i 26 kwietnia 2018r. od godziny 9:00 do godziny 15:00 pod numerem telefonu 660 557 400 oraz 660 557 401 pracownicy tut. Urzędu Skarbowego będą pełnić dyżur telefoniczny, gdzie Podatnicy będą mogli uzyskać wsparcie merytoryczne.