Terminy wyjazdów na mammografię i ultrasonografię
19 października, 16 listopada i 14 grudnia odbędą się kolejne wyjazdy na bezpłatne badania mammograficzne i ultrasonograficzne piersi. Udział w nich mogą wziąć mieszkanki miasta Gubina w wieku od 40 do 49 lat.
Równać Szanse 2017
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” zaprasza fundacje, stowarzyszenia, domy kultury, biblioteki i grupy nieformalne z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców, na spotkanie informacyjne poświęcone Regionalnemu Konkursowi Równać Szanse 2017.
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych - 23.09.2017 r.
W sobotę (23 września) na terenie naszego miasta odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (które nie mieszczą się w pojemnikach) z nieruchomości zamieszkałych
Usuwanie azbestu z terenu miasta Gubina
Informacja na temat usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gubina w ramach Programu pn. „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej"
Wielki Mecz Piłki Nożnej
24 września, o godzinie 16:00 na stadionie miejskim, odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy przedstawicielami Reprezentacji Polski Artystów a drużyną złożoną z graczy Gubińskiej Ligi Oldboyów. Wstęp wolny - zapraszamy!
Biathlon dla każdego na Wyspie Teatralnej
16 września, o godzinie 10:00, na Wyspie Teatralnej rozpocznie się gubińska edycja imprezy - Biathlon dla każdego. Zapraszamy wszystkich chętnych!
LGD – Grupa Łużycka” zaprasza do udziału w konkursie!
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” ogłosiła konkurs na tekst prasowy o swojej działalności. Konkurs skierowany jest do osób które mieszkają na obszarze LGD i mają minimum 12 lat.
Noc Muzeów w Guben – kreatywna oferta dla mieszkańców Euromiasta
Tegoroczna Noc Muzeów w Guben odbędzie się w sobotę, 9 września 2017 r. w ramach polsko-niemieckiego projektu „Sztuka rzemiosła oraz kultura po oby stronach Nysy”.
Usuwanie azbestu
Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Gubina w roku 2017
Wnioski o przyznanie Gubińskiej Nagrody Edukacyjnej
Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie "Ula" - Gubińskiej Nagrody Edukacyjnej imienia Urszuli Dudziak, która przyznawana jest najlepszym i najbardziej utalentowanym uczniom