Logo: BIP

Aktualności

Zakupy dla seniorów

W tym trudnym czasie, musimy się wspierać, a szczególnie zadbać o naszych seniorów jako grupę największego ryzyka. Dla zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami mieszkających w Gubinie niezwykle ważne jest wsparcie rodzin, sąsiadów i znajomych. Dla tych, którzy nie mogą liczyć na taką opiekę, uruchamiamy specjalną akcję pomocy. W ten sposób chcemy uchronić takich mieszkańców przed koniecznością wychodzenia z domów.
 
Z takiej pomocy mogą skorzystać osoby samotne, które w obecnej sytuacji nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub sąsiadów. W ramach akcji zorganizowanej przez Urząd Miejski w Gubinie realizowane będą podstawowe zakupy oraz recepty na leki. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorem akcji pod numerem telefonu: 68 455 81 30.
 
Co najważniejsze! dla zapewnienia bezpieczeństwa każda usługa będzie skoordynowana w ten sposób, że żaden wolontariusz nie zapuka do domu seniora, jeśli starsza osoba nie zgłosi wcześniej przez telefon zapotrzebowania na usługę. Jeżeli nie zgłaszałeś zapotrzebowania na pomoc i nie rozmawiałeś telefonicznie z koordynatorem nie otwieraj osobom podającym się za wolontariuszy drzwi!
 
Jeśli znasz samotną starszą osobę, która nie ma rodziny lub sąsiadów, którzy mogliby ją wyręczyć, to podaj jej ten numer telefonu - 68 455 81 30. Ponadto jeśli sam masz chęć pomóc osobom starszym w zakupach to ten numer jest również dla Ciebie.
 
Pamiętajmy, że #zostanwdomu dotyczy szczególnie seniorów!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją