Aktualności

Polsko-niemieckie mistrzostwa szkół podstawowych

22 maja 2019 r. w gubeńskim kompleksie sportowym „Sportzentrum Obersprucke” odbyły się „Polsko-niemieckie mistrzostwa szkół podstawowych 2019”. W programie był sprint, skok w dal, rzut piłeczką, bieg na 800 m oraz sztafeta 4 x 50 m. Ponieważ jednak pogoda nie dopisała, z powodu deszczu zawody musiały zostać przeniesione do hali sportowej. Stowarzyszenie SV Chemie Guben 1990 przygotowało szybko odpowiednie dyscypliny aby umożliwić uczniom sportową rywalizację w hali. W zawodach wzięli udział uczniowie z roczników 2007-2010 z następujących polskich i niemieckich szkół: SP nr 1 z Gubina, SP nr 2 z Gubina, SP nr 3 z Gubina, „Grüne Grundschule“ z Grano, SP „Friedensschule“ z Guben i SP im. Corony-Schröter z Guben.
 
Tak więc sprint przerodził się w bieg z przeszkodami a np. rzut piłeczką w rzut piłką lekarską. Młodzi sportowcy dostali jeszcze szansę żeby zapoznać się przed zawodami z nowymi dyscyplinami. Atmosferę podgrzewało to, że zawodnicy indywidualni oraz sztafety z danego rocznika (po 2 chłopców i 2 dziewczynki) byli dopingowani przez kolegów z tej samej szkoły. Najlepsi zawodnicy z każdego rocznika i z każdej dyscypliny (miejsca 1-3) zostali wyróżnieni medalami i dyplomami. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał także torbę sportową. Nowością w tym roku był puchar szkolny, który otrzymać miała szkoła z najlepszym wynikiem pod względem ilości medali. W tym roku puchar szkolny zdobyła SP „Friedensschule” z Guben – w przyszłym roku będzie ona miała okazję spróbować go obronić.
 
 
Na zdjęciu: zwycięzcy pucharu szkolnego – SP „Friedenschule” z Guben
 
Zawody zostały zorganizowane przez Urzędy Miejskie w Guben i Gubinie przy współpracy ze stowarzyszeniem SV Chemie Guben 1990 e. V. oraz gubińskimi szkołami podstawowymi. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za współpracę. Chcielibyśmy również podziękować Euroregionowi Spree-Neiße-Bober za dofinansowanie projektu z Funduszu Małych Projektów.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją